Uģis Auziņš. Rusti. Izstādes atklāšana
 Uģis Auziņš. Maize. 2008. Audekls, eļļa. 50x60 Vēls pavasaris. 2006.,audekls, eļļa 50x60 
  Abavas iela Mārupē. 2010. Audekls, eļļa. 50x60 
17.05.2012

Uģis Auziņš. Rusti. Izstādes atklāšana

Rietumu Banka un Galerija Daugava ielūdz uz izstādes atklāšanu 2012. gada 17. maijā plkst. 16:00 Rietumu Capital Centre izstāžu zālē Vesetas ielā 7, Rīgā.

Mākslinieks Uģis Auziņš (1945) ir no tiem mākslinieki, kurš reti rīko izstādes,
tāpēc viņa glezniecība daudziem būs atklājums. Mākslinieks ir pasniedzējs mūsu Mākslas akadēmijā un pedagoga darbs paņem lielu daļu laika, kas varētu tikt veltīta radošajam darbam, bet mākslinieks Uģis Auziņš arī pedagoga darbu uzskata par radošu un ej, nu sazini, kur tā radīšana vairāk notiek, strādājot pie molberta vai ar studentiem. Skatoties darbus, kas eksponēti Rietumu bankā, nevar nepamanīt Uģa Auziņa iekšējo kultūru, intelektuālu attieksmi pret mākslu, mākslas vēsturi un spēju iesaistīties dialogā ar jau aprobētām kultūras vērtībām ienest tajās savas interpretācijas, savu pienesumu. Šeit es vairāk domāju par to virzienu Uģa Auziņa mākslā, kas tuva konstruktīvismam, izsmalcinātam ģeometrisko formu kārtojumam, tonāli niansētam gleznojuma.

Otru līniju viņa daiļradē veido dabas tēlojums, kas vairāk vilina domāt par mākslinieka dzīves izjūtu, noskaņu reflektēšanos dabas tēlos. Gaismas, tonālās attiecības, horizonta līnija — tas viss vedina domāt par esību un cilvēka lielumu dabas priekšā. Tās visas ir kamernoskaņas, neliela formāta darbi, bet emocionāli spēcīgi. Uģis Auziņš nu gan ir tas mākslinieks, kurš vienmēr strādājis sev, nekad nav bijusi vēlēšanās kādu pārsteigt, ar kaut ko izcelties, piesaistīt sev uzmanību. Katrs darbs ir saruna ar sevi. Klusa un nopietna.

Follow Gallery Daugava on Facebook

live riga logo

Follow Gallery Daugava on Facebook