Projekcijas. Jānis Džons Annuss
  Mīnotaura māja. Audekls/eļļa, 120x130 
   Ieeja labirintā. Audekls/eļļa, 90x100 
  Audekls/eļļa Audekls/eļļa 
   
25.04.2013

Projekcijas. Jānis Džons Annuss

2012. gadā kino režisore Ilona Brūvere kopā ar operatoru Gunti Lēmani Rīgā, Leipcigā un Romā strādāja pie filmas par mākslinieku Jāni Annusu ( 1935.-2013.) Filmu finansiāli atbalstīja uzņēmējs Guntis Rāvis.

26.04. plkst. 18:30 un 29.04. plkst. 14:00 šo 52 minūšu garo kino darbu ”Projekcijas. Jānis Džons Annuss” par mākslinieku , spilgtu personību un viņa dzīves izjūtu demonstrēs LTV1.

Jānis Annuss (1935.-2013.)
dzimis Rīgā, gleznotāja, Mākslas Akadēmijas prof. Augusta Annusa ģimenē, kura, karam beidzoties, dodas bēgļu gaitās. Vispirms Annusu ģimene nonāk bēgļu nometnē Vācijā, bet no1947.gada viņu mītnes zeme ir Amerika, Ņujorka. Prof.Augustam Annusam nav vēlēšanās un nav arī iespējas iekļauties Ņujorkas mākslas dzīvē, viņa galvenais dzīves uzdevums – sniegt pēc iespējas labāku izglītību abiem saviem bērniem Jānim un Annai. To arī izdodas piepildīt strādājot par krāsotāju, sētnieku, priecājoties par katru darbu, kas ļauj nopelnīt iztikai un bērnu skološanai. Jānis Annuss izglītību iegūst Ņujorkā un Romā. 1958.gadā viņš iegūst bakalaura grādu Prata institūtā (Pratt Institute) Ņujorkā un turpina studijas Ņujorkas Nacionālās Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā (National Academy of Design) un apgūst scenogrāfiju, t.i. skatuves un kīno glezniecību Ņujorkas universitātē ( New York University) 1959.gadā, 24 gadu vecumā Jānis Annuss saņem Romas stipendiju ( Prix de Rome) un dodas uz „mūžīgo pilsētu” Romu, lai Amerikas akadēmijā nodotos studijām un radošam darbam. Jānis Annuss par sasniegumiem mākslā ievēlēts par Ņujorkas Nacionālās Mākslas akadēmijas īsteno locekli.( Akadēmija dibināta 1825.gadā .) Jānis Annus dzīvojis Amerikā, Itālija, Ņumeksikā, Vācijā, daudz ceļojis, gleznojis, rīkojis savu darbu izstādes, piedalījies ikgadējās Ņujorkas Mākslas akadēmijas izstādēs, kuras kolekcijā ir daudzi viņa darbi. Saistoša ir Jāņa Annusa erudīcija, viņa mākslas izpratne un dzīves izjūta.

Galerija Daugava gatavo Jāņa Annusa piemiņas izstādi un katalogu, atklāšana paredzēta jūlijā. Anda Skadmane.

Follow Gallery Daugava on Facebook

live riga logo

Follow Gallery Daugava on Facebook