Ainava. Tuvā un tālā. II
 Jānis Andris Osis. Ķemeru tīrelis. 2007. Audekls, eļļa, 70x90 Jānis Andris Osis. Ņirbošais dārzs. 2009. K., j. tehn., 80x60 
  Purva depozīts. 2009. Audekls, eļļa, zelts, 81x116 Purva ūdeņi. 2009. Audekls, eļļa, 80x110 
  Rīts Beberbeķos. 2009. Audekls, eļļa, 80x100 Jānis Andris Osis. Tīrelis. 2006. Kartons, eļļa. 60x150 cm 
  Jānis Andris Osis. Atspulgi. 2009. Audekls, eļļa. 80x100 cm 
3.03.2010-27.03.2010Jānis Andris Osis

Ainava. Tuvā un tālā. II

Personālizstāde

No 3. marta galerijā „Daugava” prof. Jāņa Andra Oša personālizstāde „Ainava. Tuvā un tālā. II”. Mākslinieka interešu objekts joprojām purvs. Tas skan noslēpumaini, drusciņ biedējoši, jo ir tak akači un kas nav dzirdēts, kādi nostāsti. Jā, Purvi nav kā Gaujas senleja, kas vilina pastaigām ievziedu laikā, zelta rudenī un baltā ziemā. Tur ir cita romantika un tāpēc, purvs var būt kā neskarta daba, jo tik maz ir traucēts, tam iets ar līkumu, jo ne tur ko celt, ne stādīt, ne kokus zāģē. Purvs dzīvo savu dzīvi savā poētiskajā pasaulē. Tiem, kam nācies to baudīt, paliek iespaids uz visu mūžu. Tāds jaunatklājums un milzīga radošu ierosmju krātuve purvs kļuvis arī profesoram Osim:
„Pārnesot skatu no tālā apvāršņa, no panorāmas uz pietuvināto, no plašas apkārtnes uz stipri kadrētu dabas nostūri, veidojas pretmetu kontrasti, iespējama dinamiska izteiksmes daudzveidība dabas harmoniskā ietvarā. Tālo zemju krāšņā eksotika un tik tuvā, noskaņām bagātā Latvijas ainava arī veido vienu no pretmetu lokiem. Beidzamajos gados īpaši saista Latvijas vides neskartākie segmenti, purvi ar savu pārsteidzošo daudzveidību šķietami skaudrajā pieticībā. Latvijas purvos iekodēta zināma noslēpumainība, tie saistās ar leģendām un nostāstiem, kuri ainavas motīvā ienes dziļākus slāņus”. Tā mākslinieks komentē savus jaunos darbus, kas ir viņa radošo meklējumu un atradumu turpinājums šāda paša nosaukuma izstādei pirms diviem gadiem. Izstāde pārliecinās, cik purvs ir patiesi glezniecisks objekts un saudzējams ar savu reto floru, faunu, neiztraucēto dzīvi. Skatītāji tiek gaidīti līdz 27. martam.

Follow Gallery Daugava on Facebook

live riga logo

Follow Gallery Daugava on Facebook