Alberts Francisks Pauliņš
  Darbnīcas kakts. 2010. Kartons/ eļļa, 80x100 
  Jau rudens. 2013. Kartons/eļļa, 80x100 Drostaliņa. 2013. Kartons/eļļa, 81x65 
  Maijs. 1993. Kartons/akrils, 83x105  
  Saulains rīts ar vēju. 1998. Audekls/eļļa, 110x93 XXX. 1994. Kartons/eļļa, 110x93 
  Tairai. 2013. Kartons/eļļa, 81x65 
21.08.2013

Alberts Francisks Pauliņš

Galerija Daugava izdevusi gleznotāja Alberta Franciska Pauliņa darbu katalogu. Izdevumu finansējis uzņēmējs Guntis Rāvis, sastādītāja un teksta autore Anda Treija, mākslinieks Juris Petraškevičs, iespiests Jelgavas tipogrāfijā.

Alberts Pauliņš – Tukuma gleznotājs, laikam visprecīzāk raksturo to, kas es esmu kā mākslinieks un kā cilvēks ar savu misiju un likteni. Ejot gadiem, šī sajūta manī arvien vairāk ir nostiprinājusies un kļuvusi par pārliecību. Es gleznoju to, ko vislabāk pazīstu, to, ar ko es dzīvoju un kas man ir dārgs, savu pasauli caur savām sajūtām.”

Savā glezniecībā Alberts Pauliņš ir īsts tukumnieks un glezno savu pilsētu no visdažādākajiem skatu punktiem – Tukuma šaurās ieliņas, baznīcas torni un laternas, arī kokus un mākoņus. Ar savu košumu, emocijām, kas raisās uz audekla, tur sastopoties krāsu laukumiem un sākot saspēli, improvizāciju, kas pārtop krāšņos akordos, sonātēs, pat simfonijās, Alberts Pauliņš liek ticēt, ka dzīve ir skaista, tā ir liela balva, un kā pret vērtību, pat lielu brīnumu pret to jāizturas. Alberta Pauliņa glezniecība spēcīga ar savu krāšņumu, emocionāla ar romantisko sapņainību, stipra savā mīlestībā pret dabu, cilvēku, lietām un vietām, kas saistās ar atmiņām un neļauj zaudēt ticību nākotnei.
Mākslinieks tagad glezno īpašā vietā, darbnīcā, ko savulaik cēla Kārlis Neilis, vēlāk darbnīcā strādāja Ansis Artums, bet tagad tur glezno Alberts Francisks Pauliņš.


Izdevējs: Galerija Daugava
Publicēšanas gads: 2013
Lapas: 84

Follow Gallery Daugava on Facebook

live riga logo

Follow Gallery Daugava on Facebook