Atklāj gleznu izstādi Latvijas Valsts prezidenti
   
   Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš 
  Valdis Zatlers Mākslinieks Ritums Ivanovs un Valdis Zatlers 
  Galerijas Daugava vadītāja Anda Treija sagaida Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu 
13.11.2013

Atklāj gleznu izstādi Latvijas Valsts prezidenti

Trešdien, 13.novembrī, galerijā Daugava tika atvērta izstāde Latvijas Valsts prezidenti. Šajā izstādē apskatāmas deviņas gleznas, kuras līdz pils remontam atradušās Valsts prezidenta darba kabinetā un Ģerboņu zālē. Gleznas ir apskatāmas pirmo reizi kopš prezidentūras atjaunošanas.

Ikvienam interesentam ir iespēja redzēt mākslas darbus, kuri līdz šim atradušies ierobežotas pieejamības telpās un vienlaikus arī saglabājušies pēc traģiskā Rīgas pils ugunsgrēka šī gada jūnijā. Gleznas ugunsgrēkā nav bojātas.

Laikā no 13.novembra līdz 4.decembrim galerijā Daugava tiks izstādītas Vilhelma Purvīša gleznas Ziemas ainava un Pavasara ainava (20.gadsimta 30.gadi, kartons/eļļa), kā arī visu bijušo Valsts prezidentu portreti: Jāņa Čakstes portrets, Gustava Zemgala portrets, Alberta Kvieša portrets, Kārļa Ulmaņa portrets (mākslinieks: Roberts Muzis. 1995. Audekls/eļļa), Gunta Ulmaņa portrets (Miervaldis Polis. 1996. Audekls/eļļa), Vairas Vīķes-Freibergas portrets (Miervaldis Polis. 2003. Audekls/eļļa) un Valda Zatlera portrets (Ritums Ivanovs. 2012. Audekls/eļļa).

Follow Gallery Daugava on Facebook

live riga logo

Follow Gallery Daugava on Facebook