Andrim Eglītim  Purvīša balva 2013
  Andris Eglītis. No cikla Zemes darbi. 2010. Koks, autortehnika. 200x151 cm 
  Andris Eglītis. No cikla Zemes darbi. 2011. Jaukta tehnika, 200x137  
    
    
    
    
   
15.02.2013

Andrim Eglītim Purvīša balva 2013

Purvīša balva ir augstākais apbalvojums Latvijas vizuālajā mākslā. Purvīša balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kas dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis ekspertu un īpaši izveidotas žūrijas augstāko vērtējumu.

Purvīša balvas 2013 laureāts ir Andris Eglītis – par 2011.gadā sarīkoto personālizstādi “Zemes darbi” Mūkusalas mākslas salonā, kur bija aplūkojami viņa glezniecības darbi un instalācijas.

“Izvēle kā allaž nebija viegla. Lēmumu žūrija pieņēma, balsojot divās kārtās. Andris Eglītis ir pārliecinoši stabils mākslinieks, kurš savā mākslinieciskajā darbībā atklāj spēju radoši attīstīt latviešu glezniecības tradīciju un to pārradīt jaunā kvalitātē satura, formas un pielietojamo materiālu valodā. Žūrijas diskusijās vairākkārt tika uzsvērti tieši Eglīša nepārtrauktie radošie meklējumi un eksperimenti, tas, ka viņš neapstājas pie sasniegtā, bet vienmēr meklē jaunus veidus un ceļus, kā izpaust mākslā to, kā sajūt šo pasauli,” stāsta žūrijas priekšsēdētāja, LNMM direktore Māra Lāce. Eglītis bija arī kandidāts uz pirmo Purvīša balvu 2009. gadā un ir viens no visbiežāk nominētajiem māksliniekiem.

Purvīša balva dibināta 2008.gada janvārī ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.

Follow Gallery Daugava on Facebook

live riga logo

Follow Gallery Daugava on Facebook